Apartamente Pushimi ne Shitje ne Radhime, Shqiperi - Apartament për Shitje - 49.3 m²

Albania Estate ofron nje kompleks rezidencial ne Radhim, nje fshat i vogel turistik afer qytetit te Vlores, vetem 15 km lag qytetit. Ky kompleks i ri rezidencial po ndertohet vetem pak metra nga plazhi, per ata qe duan te kalojne pushimet e tyre ketu si dhe per te gjithe ata qe duan ta kthejne kete vend ne shtepine e tyre te perhershme.

35.989 €

Apartament për Shitje në Radhima

Rreth Radhimes

Zona bregdetare Radhime-Orikum shtrihet ne lindje te gjirit te Vlores me nje reliev kodrinor te mbjelle kryesisht me ullinj dhe agrume. Ne perendim zona laget nga deti Adriatik me nje bregdet shume te favorshem per zhvillimin e turizmit dhe te sektorit imobiljar. Nuk ka rere ne plazh por gure te cilet e bejne ujin te paster si kristal. Pjesa lindore e kodrave jane ne uleta, vecanerisht ne fshatin e Radhimes dhe ne qytetin e Orikumit.

Zona karakterizohet nga vera e ngrohte me nje temperature te favorshme per banjo dielli dhe not gjate nje periudhe prej 5 muajsh, ku gjate veres mund te shfrytezosh plot 14 ore te dites ne plazh.

Radhima ka nje posizon te favorshem gjeografik ne lidhje me ate cfare mund te ofroje per turizmin kulturor dhe historik. Duke qene ne rrugen e vetme qe lidh Vloren me Orikumin, Himaren dhe Saranden, Radhima ofron pika historike me interes si Vlora, Kanina, Amantia, Mavrovo, Orikum, Himara etj.. Datat historike, gjetjet e shumta arkeologjike dhe 19 monumentet e kultures, vene ne dukje se ky rajon ka qene nga me te civilizuarit ne Shqiperine e jugut.

Radhima Resort ndodhet rreth 10 minuta nga Parku Arkeologjik i Orikumit, nje qytet antik qe daton ne shekujt V-IV pK.

Karakteristikat kryesore:

 • Pamje madheshtore nga deti.


Kontakt

Dërgo mesazhin

Karakteristikat

 • bar & restorant
 • Resturant and Dyqane ne residence
 • 4 kate ne residence
 • 1 Dhomë Gjumi
 • 1 Ashensor

Vendndodhja

 • 2 hrs orë from Tirana Airport
 • 140 kilometra nga Tiranë
 • 15 kilometra nga Qendra e Qytetit Vlorë
 • 15 metra nga Plazhi në Vlorë
 • 2 minuta nga bar & restorant
 • 20 minuta nga Porti Detar në Vlorë

Kërkimi i fundit

 • image_description

  Apartamente per shitje Vlora Golden Residence.

  Apartament - 77.88

  700 €/m²
 • image_description

  Papafingo Luksoze ne Tirane per shitje. Afer Qendres Kristal

  Apartament vila - 400

  1240 €/m²
 • image_description

  Toke per shitje ne Tirane, Mjull Bathore

  Toke - 33000

  80 €/m²
 • image_description

  Toke per shitje ne Tirane - Tokeper shitje afer City Park

  Toke - 9500

  80 €/m²
 • image_description

  Apartamente per shitje ne Tirane. Shitet nje apartament 1+1 ne Tirane

  Apartament - 49.1

  915 €/m²
 • image_description

  Apartamente per shitje ne Tirane. Tirana Residential Komplex

  Apartament - 67

  850 €/m²
 • image_description

  Apartamente ne Shqiperi, Apartamente per shitje ne Tirane

  Apartament - 108

  750 €/m²
 • image_description

  Vila per Shitje ne Tirane, Shqiperi

  Vilë - 194

  1160 €/m²
 • image_description

  Apartamente per shitje ne Tirane. Apartamente tek Liqeni i Tiranes

  Apartament - 70.12

  950 €/m²
 • image_description

  Shitet Apartament ne Vlore, Shqiperi. Apartament i Mobiluar ne Vlore

  Apartament - 110

  700 €/m²
Më shumë…